نرم افزارهای کاربردی و اینترنت

Add-on و افزودنی های رایگان برای مرورگرهای اینترنتی

هزاران Add-on برای مرورگرهای Firefox، Chrome، Internet Explorer، Opera و … وجود دارد. بسیاری از این افزودنی ها با انجام تنظیمات، سرعت دانلود و بارگذاری صفحات را افزایش می دهند. در این مقاله به معرفی ۶۵ مورد از این Add-on های محبوب و رایگان می پردازیم. ابتدا بطور مختصر توضیح می دهیم که در هر یک از ۴ مرورگر معروف، چگونه افزودنی ها را اضافه و نصب می کنیم.

Firefox : برای اضافه کردن مشخصات جدید به این نرم افزار، در داخل منوی Tools | Add-ons بر روی گزینه Get Add-ons کلیک کنید. با این کار تعدادی پیشنهاد برای شما نمایش داده می شود.

شما می توانید با کلیک بر روی Browse All Add-ons لیست کامل تری از افزودنی ها را مشاهده کنید. سپس با کلیک بر روی کلید Add to Firefox می توانید افزودنی مورد نظر را نصب کنید.
بعد از نصب آن، برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید باید مرورگر را بسته و مجدداً آن را باز کنید. برای فعال یا غیرفعال کردن Add-onها و یا رفتن به تنظیمات آن، می توانید بر روی کلید Extension کلیک کنید.

Chrome : اطمینان حاصل کنید که از آخرین نسخه نرم افزار استفاده می کنید. بر روی آیکون wrench کلیک کرده و سپس به Extension بروید و بر روی لینک Get More Extension کلیک کنید. برای نصب کردن افزودنی ها، بر روی گزینه Install کلیک کنید. برخلاف مرورگر Firefox، در این مرورگر نیازی نیست تا برنامه را مجدداً باز کنید تا افزودنی مورد نظر فعال شود و با نصب افزودنی مذکور، قابلیت آن در همان لحظه فعال می شود.

Internet Explorer : برای اضافه کردن گزینه های جدید و افزایش سرعت مرورگر، به Tools | Manage Add-ons رفته و بر روی گزینه Find More Toolbars and Extensions کلیک کنید. شما می توانید از طریق جعبه Manage آیتم های اضافه شده را غیرفعال و یا بطور کلی حذف کنید.

Opera : افزودنی ها در این مرورگر بیشتر در شکل Widget ها ظاهر می شوند. برای نصب کردن آن ها، Widget Panel را باز کرده و بر روی کلید Add کلیک کنید و سپس بر روی گزینه Launch کلیک نمائید.

Add-on ها در زمینه ارتباطات :۱- مجتمع کردن Contact ها
http://bit.ly/contacts238
این فایل مخصوص مرورگر Firefox است. افزودنیContacts همچنان در این مرورگر در حال توسعه یافتن است و به کاربر این امکان را می دهد تا تمامی contactهای خود در حساب های مختلف خود از قبیل Google Mail، Twitter و LinkedIn را در کنار هم قرار داده و مستقیماً از طریق مرورگر در اختیار قرار گیرد. این Add-on همچنین اطلاعات مربوط به contactها را مقایسه می کند تا از ورود تکراری جلوگیری نماید.


۲- مشاهده Profile در ایمیل گوگل
http://rapportive.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox و Chrome بوده و تحت عنوان rapportive می باشد. با نصب آن می توانید تبلیغاتی که معمولاً در کنار پیام ها مشاهده می کنید را با پروفایل فردی که در حال ایمیل زدن به او هستید، جابجا نمائید. این امر به شما کمک می کند تا اطمینان پیدا کنید که به همان فرد مورد نظر ایمیل می زنید.


۳- دریافت هشدارها در ایمیل گوگل
http://bit.ly/mail238
این قابلیت مخصوص مرورگر Chrome است دارای عنوان Google Mail Checker می باشد. با نصب آن، در زمانیکه ایمیل جدیدی دریافت می کنید، به شما پیغام می دهد و شما را مطلع می کند.

۴- چک کردن املاء متن در بلاگ ها
http://bit.ly/spell238
این قابلیت مخصوص مرورگر Firefox می باشد. ابزار After the Deadline، یک ابزار بسیار مفید برای بلاگرها می باشد. زمانیکه شما نوشتن متنی را در داخل یک جعبه تمام کردید، می توانید با استفاده از این قابلیت به چک کردن املاء نوشتاری و همچنین به بررسی قواعد دستوری آن بپردازید.۵- به اشتراک گذاشتن مضامین در Facebook
http://bit.ly/face238
این Add-on مخصوص مرورگر Internet Explorer است. با نصب Share on Facebook که یک شتاب دهنده برای IE می باشد، شما می توانید با استفاده از آن صفحات وب، لینک ها و یا تصاویر را با دوستان خود در فیس بوک، به راحتی و به سرعت به اشتراک بگذارید.


۶- بررسی وضعیت و آپدیت فیس بوک
http://bit.ly/slice238
این قابلیت مخصوص مرورگر IE می باشد که به شما این امکان را می دهد تا کارهایی که دوستان شما انجام می دهند را مشاهده کرده و وضعیت فیس بوک خود را از هر جائی، آپدیت نمائید. همچنین شما می توانید لیست دوستان، گروه ها و وقایع اتفاق افتاده را نیز مشاهده کنید.


۷- بزرگنمایی در فیس بوک
http://bit/ly/zoom238
این Add-on مخصوص مرورگر Chrome می باشد. اگر می خواهید تا تصویر یک نفر را در فیس بوک از نزدیک مشاهده کنید ولی نمی خواهید از صفحه ای که در آن هستید خارج شوید، می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

بعد از نصب این Add-on شما می توانید مکان نمای موس را بر روی تصویر مورد نظر نگه دارید و بدون زدن هیچ کلیکی، یک تصویر بزرگ شده نمایش داده می شود.۸- پیوستن به یک بحث آنلاین
http://bit.ly/reframe238
این add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. با نصب Reframe شما و دیگر کاربران می توانید افکار خود را به اشتراک گذاشته و وارد مباحث آنلاین در مورد هر سایتی از طریق اینترنت شوید. این مباحث می توانند به صورت عمومی یا خصوصی باشند و از اشتراک از طریق فیس بوک، Twitter، FriendFeed و دیگر شبکه های اجتماعی، پشتیبانی می کند.


۹- پیدا کردن افراد در فیس بوک
http://bit.ly/find238
این برنامه مخصوص مرورگر IE است. با نصب Find on Facebook شما می توانید پیدا کردن افراد در داخل فیس بوک را سرعت ببخشید و آن ها را به لیست دوستان خود اضافه کنید. از طریق این قابلیت شما نام گروه ها را نیز می توانید جستجو کنید.

۱۰- پیگری Twitter از طریق Firefox
www.twitbin.com
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. نصب Twitbin این امکان را به شما می دهد تا مکالمات در Twitter را از طریق مرورگر خود پیگیری نمائید. پیام ارسال کنید، پاسخ دهید، لینک ها را به اشتراک بگذارید و کارهای مشابهی را از طریق مرورگر انجام دهید.

۱۱- آپدیت کردن Twitter از طریق Opera
http://bit/ly/twitter238
این قابلیت مخصوص مرورگر Opera می باشد و با نصب آن می توانید Tweetهای تمامی دوستان خود را پیگیری کنید و آپدیت های خود را بدون نیاز به بازدید از وب سایت Twitter، ارسال کنید. شما همچنین می توانید تعداد tweetهایی را که می خواهید نمایش داده شوند را با فیلتر کردن، مشخص کنید.


۱۲- ویرایش آنلاین متن
www.openitonline.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox و IE می باشد. با نصب Open IT Online شما می توانید همزمان و با همکاری چند نفر، یک فایل Word، Excel، PowerPoint و یا عکس را بدون نیاز به نصب برنامه، ویرایش کنید.


۱۳- خواندن tweetهای زنده درباره سایت ها
http://bit.ly/reactions238
این قابلیت مخصوص مرورگر chrome است. با نصب Twitter Readctions، با ورود به هر سایتی، اگر دکمه مربوط به این قابلیت را بزنید، آخرین Tweetهای موجود درباره آن سایت را در یک پنجره نمایش می دهد. این قابلیت بسیار جذاب و معتاد کننده است.۱۴- ارسال Tweet از طریق مرورگر
www.chrisfinke.com
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox بوده و تحت عنوان TwitterBar مطرح است. نصب این فایل به شما این امکان را می دهد تا از طریق Adress bar، به فرستادن Twitter بپردازید. ایده خود را وارد کنید و سپس بر روی آیکون Twitter کلیک کنید تا آن را ارسال نمائید. با نگه داشتن مکان نمای موس بر روی آیکون مذکور، متوجه می شوید که چه تعداد کاراکتر دیگر می توانید بنویسید.در زمینه Customizing

۱۵- بلوکه کردن تبلیغات در Firefox
http://adblockplus.org.en
این افزودنی مخصوص مرورگر Firefox است. با نصب Adblock Plus، تبلیغات از تمامی وب سایت هایی که داخل آن می روید، جدا می شود. در صورتیکه تمایل داشتید تا بعضی از تبلیغات فیلتر نشوند، می توانید به راحتی بر روی آن کلیک راست نموده و سپس گزینه Adblock Image را انتخاب کنید. با اینکه این Add-on مخصوص Firefox است ولی نمونه مشابهی با همین کاربرد نیز برای مرورگر Chrome تحت عنوان AdBlock for Chrome وجود دارد که می توانید آن را از آدرس http://bit.ly/adblock238 دانلود نمائید.


۱۶- بلوکه کردن تبلیغات در IE
http://simple-adblock.com
این برنامه، یک ابزار مقدماتی ولی مؤثر برای مرورگر مایکروسافت می باشد. بدین منظور کافی است آن را نصب کرده، کشور خود را انتخاب کرده و تعیین کنید که آیا می خواهید از فیلترهای انتخابی حریم خصوصی استفاده نمائید و یا خیر. بعد از این کار، تبلیغات تمامی سایت هایی که وارد آن می شوید را بلوکه می کند.


۱۷- انتخاب، مدیریت و به اشتراک گذاشتن Add-onها
http://bit.ly/add238
این برنامه مخصوص مروگر Firefox می باشد. با نصب Mozilla Add-on Collector، شما می توانید مجموعه ای از Add-onهای مرورگر Firefox را نصب کرده، مدیریت نموده و به اشتراک بگذارید. این Add-on، همچنین شامل ابزارهای توسعه وب، آپدیت های اتوماتیک و موارد مشابه می باشد.


۱۸- افزودن مشخصه های اضافه به مرورگر IE
www.ie7pro.com
مرورگر IE7 حرفه ای، بسیاری از تنظیمات و مشخصه های جدید را نسبت به نسخه قبلی خود اضافه کرده و بر خلاف اسم آن، از IE8 بسیار بهتر کار می کند. ابزارهایی از قبیل چک کننده املاء، جستجوی درون خطی، بازیابی خرابی سیستم، بلوکه کننده فلش ها و تبلیغات و بسیاری از این موارد، قابل اضافه کردن می باشند.


۱۹- تنظیم صفحات وب با استفاده از اسکریپت ها
www.greasespot.net
این Add-on مربوط به مرورگرهای Firefox و Chrome می باشد. نصب Greasemonkey به شما این امکان را می دهد تا User Scripts را اجرا کنید که می تواند وضعیت هر وب سایتی را تنظیم کند. برای مثال شما می توانید مضامین مشخصی را هایلایت کرده و یا آن ها را حذف کنید. اسکریپت های بسیاری برای دانلود کردن در وب سایت http://userscripts.org موجود است. مرورگر Chrome، به طور طبیعی این اسکریپت ها را در داخل خود دارد و نیازی نیست شما یک Add-on نصب کنید.

۲۰- دسترسی سریع به اسکریپت ها
http://bit.ly/grease238
این قابلیت مخصوص مرورگر Firefox می باشد. با نصب Greasefire، شما می توانید بسیار راحت تر به جستجوی اسکریپت های Greasemonkey بپردازید و بعد از جستجو با کلیک راست بر روی هر مورد می توانید آن را نصب کنید.


۲۱- نصب و یا حذف Add-onهای مختلف
http://bit.ly/massive238
این مورد مخصوص مرورگر Firefox می باشد. Massive Extender به این صورت طراحی شده است تا مکمل Mozilla Add-on Collector باشد و به شما این امکان را می دهد تا مجموعه ای از Add-onها را نصب، حذف، فعال و یا غیرفعال کنید. این ابزار برای حذف کردن Add-onهایی که دیگر از آن استفاده نمی کنید بسیار سودمند می باشد.


۲۲- ترکیب مرورگر Chrome با Firefox
http://bit.ly/chrome238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox است. Google Chrome Extensions Manager، یک Add-on عملی و تجربی می باشد که به شما امکان می دهد تا پسوندهای chrome را در داخل مرورگر Firefox اجرا کنید. پروسه اجرای آن به راحتی اضافه کردن آن ها به مرورگر Chrome نمی باشد اما به کاربر کمک می کند تا عملکرد مرورگر Firefox خود را افزایش و توسعه دهد.۲۳- جستجو با استفاده از صفحه کلید
http://thegleebox.com
این add-on مخصوص مرورگرهای Firefox و Chrome می باشد. نصب GleeBox بیشتر عملیات های سنتی جستجو در اینترنت که با موس انجام می دهیم را با صفحه کلید جایگزین می کند. این قابلیت، یک ابزار خط فرمان قدرتمند برای انتخاب گزینه ها در صفحه، به این مرورگرها اضافه می کند.


۲۴- اندازه گیری آیتم های روی صفحه
http://bit.ly/measure238
این Add-on مربوط به مرورگر Firefox بوده و تحت نام Measurelt می باشد. این افزودنی یک خط کش در مرورگر می باشد که به شما امکان می دهد تا ارتفاع یا عرض هر یک از آیتم های موجود بر روی صفحه را تعیین کنید. کافی است بر روی آیکون آن در پایین و سمت چپ صفحه مرورگر کلیک کرده و سپس منطقه مورد نظر برای اندازه گیری را مشخص کنید.


۲۵- جابجائی بین صفحات به صورت سه بعدی
www.foxtab.com
این Add-on مربوط به مرورگر Firefox می باشد. نصب FoxTab، به شما امکان می دهد تا بین صفحات به صورت سه بعدی حرکت کنید، وب سایت های مورد علاقه خود را مشاهده کرده و آخرین Tabهای بسته شده را سریعاً باز نمائید. ۶ آرایش سه بعدی در اختیار شما قرار می گیرد و شما می توانید به راحتی با موس و یا صفحه کلید، بین صفحات به صورت سه بعدی جابجا شوید.۲۶- غوطه ورشدن در وب سایت
www.cooliris.com
این Add-on برای سه مرورگر Firefox، Chrome و IE می باشد. Cooliris که قبلاً تحت عنوان PicLens مشهور بود، جستجو در بین وب سایت ها را به یک تجربه سه بعدی بسیار جذاب تبدیل می کند. این افزودنی، سایت ها را به صورت دیوارهای سه بعدی نمایش می دهد که شما می توانید از داخل آن ها پرواز کنید و به شما امکان می دهد تا به صورت همزمان، صدها عکس و ویدئو را مشاهده نمائید.


۲۷- اضافه کردن میان بر به گوگل
http://bit.ly/google238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox است. Google Shortcuts دکمه هایی را برای تمامی سرویس های گوگل، در یک منو به شما نشان می دهد و شما می توانید برای دسترسی به هر کدام به راحتی بر روی دکمه آن کلیک کنید.
شما می توانید انتخاب کنید که این سرویس ها در یک پنجره و در زیر هم نمایش داده شوند و یا اینکه به صورت منوی از بالا به پایین باشد و با کلیک بر روی این منو، تمامی سرویس ها نمایش داده شوند. همچنین می توانید انتخاب کنید که کدامیک از سرویس های گوگل نمایش داده شوند و کدامیک از آن ها را حذف نمائید. ( شکل ۶ )

در زمینه امنیت

۲۸- امتیاز دادن به نتایج جستجو شده از نظر امنیتی
www.mywot.com
این Add-on در مرورگرهای Firefox، Chrome و IE موجود می باشد. افزودنیWeb of Trust، یک فیلتر می باشد که تمام وب سایت هایی را که جستجو کرده اید را بر حسب میزان امنیت آن ها، رتبه بندی می کند. این رتبه بندی ها با رنگ های مختلف مشخص می شوند و درنتیجه شما می توانید با یک مرور سریع، متوجه شوید که کدامیک از این وب سایت ها، از نظر امنیتی پایین هستند.


۲۹- حذف کردن Cookies دردسرساز
http://bit.ly/better238
این Add-on مربوط به مرورگر Firefox است. نصب BetterPrivacy، سیستم شما را در مقابل Cooky های بلندمدت و مادام العمر که حذف نمی شوند، محافظت می کند. این افزودنی، به شما در زمینه وجود چنین cookyهایی هشدار می دهد و آن ها را برای شما حذف می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد تا این کار را به صورت دستی و شخصاً انجام دهید.


۳۰- تست سازگار بودن Add-on ها
http://bit.ly/addon238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. Add-onهای قدیمی به صورت اتوماتیک در نسخه جدید غیرفعال می شوند با اینکه ممکن است همچنان به خوبی و درست کار کنند. با نصب Add-on Compatibility Reporter، شما می توانید افزودنی های قدیمی که فرض می شد ناسازگار هستند را تست کنید. با این کار متوجه می شوید که آیا Add-on مورد نظر همچنان درست کار می کند و یا ناسازگار است.


۳۱- محافظت از حریم خصوصی خود به صورت آنلاین
http://bit.ly/stealth238
این افزودنی مخصوص مرورگر Firefox است. نصب Stealther، مانع می شود تا مرورگر Firefox وب سایت هایی را که شما رفته اید را به خاطر بسپارد و گزینه هایی از قبیل Cookies، Download file History، disk cache، Saved form information، ذخیره لیست Tabهای بسته شده اخیر و موارد مشابه را غیرفعال می کند. این Add-on مخصوصاً زمانیکه شما در یک کامپیوتر در خارج از منزل به اینترنت متصل می شوید بسیار مفید است.


۳۲- سوئیچ کردن به یک پروکسی سرور
http://foxproxy.mozdev.org
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. FoxProxy Standard یک ابزار پیشرفته مدیریت پروکسی می باشد که به شما امکان می دهد تا بین پروکسی سرورهای مختلف سوئیچ کنید. شما می توانید از آن استفاده کنید تا وانمود نمائید که در حال حاضر از کشور دیگری غیر از کشور خود به اینترنت متصل شده اید. با این کار شما می توانید از سرویس هایی که برای بعضی از مناطق جغرافیایی بلوکه شده و یا سرویس هایی که فقط به چند منطقه جغرافیایی داده می شود، از جمله Hulu ( www.hulu.com ) دسترسی داشته باشید. البته با این کار ممکن است شما قانون را زیر پا بگذارید.


۳۳- جلوگیری از اجرای اسکریپت ها در Firefox
http://bit.ly/noscript238
Noscript یک Add-on محبوب می باشد که فقط به Java و JavaScript اجازه می دهد در سایت هایی که شما به آن ها اطمینان دارید، اجرا شوند و این موارد را در هر جای دیگر غیرفعال می کند. با این کار شما را در مقابل هر تهدید بالقوه محافظت می کند.


۳۴- بلوکه کردن اسکریپت ها در Opera
http://bit.ly/blockit238
مشابه Noscript در مرورگر فایرفاکس، مرورگر Opera نیز از سرویس BlockIt استفاده می کند. با استفاده از این سرویس می توانید جاوا اسکریپت را در وب سایت ها فعال، یا غیرفعال کنید. شما می توانید با استفاده از Opera Unite Panel به این Add-on دسترسی داشته باشید.۳۵- گرفتن فایل پشتیبانی از تنظیمات فایرفاکس
http://bit.ly/febe238
Firefox Environment Backup Extension ( FEBE )، از Add-onها، تم ها، bookmarkها، کلمات عبور، Cookies و موارد دیگر فایل پشتیبانی می گیرد. این کار موجب می شود تا شما بتوانید به راحتی فایل های خود را به کامپیوتر دیگر منتقل کنید.


۳۶- جستجو با امنیت بیشتر
www.siteadvisor.com
این Add-on مربوط به مرورگرهای Firefox، Chrome و IE می باشد. SiteAdvisor، از سیستم هشدارهای مشابه چراغ راهنما استفاده می کند و از این طریق از سیستم شما در مقابل وب سایت های خطرناک و دارای امنیت پایین، محافظت می کند.

سایت هایی که امن هستند با رنگ سبز مشخص شده، سایت های مشکوک با رنگ نارنجی و سایت های با ریسک بسیار بالا با رنگ قرمز مشخص می شوند. این افزودنی همچنین یک جعبه برای جستجو در اختیار شما قرار می دهد و غلط های احتمالی شما در تایپ کردن را اصلاح می کند زیرا بعضی از این آدرس های اشتباهی، شما را به وب سایت های خطرناک رهنمون می کند.


۳۷- مشاهده لینک های خلاصه شده
www.longurlplease.com
این Add-on مربوط به مرورگر Firefox می باشد. Long Url Please به شما کمک می کند تا لینک خلاصه شده یک لینک بسیار طولانی را مشاهده کنید. با این کار شما می توانید اطمینان حاصل کنید که آیا لینک مذکور از یک وب سایت مطمئن و امن می باشد یا خیر. با اینکه این Add-on مخصوص مرورگر فایرفاکس می باشد، اما برای مرورگرهای دیگر نیز موارد مشابهی وجود دارد.


۳۸- دریافت هشدار در زمینه وارد کردن کلمه عبور در سایت های نا امن
http://bit.ly/unencrypted238
این Add-on مخصوص مرورگر Chrome می باشد. Unencrypted Password Warning، قابلیت بسیار مفیدی می باشد و زمانیکه شما می خواهید کلمه عبور و یا جزئیات مربوط به کارت اعتباری خود را در یک سایت وارد کنید، بررسی می کند که آیا این سایت از نظر امنیتی مناسب است یا خیر و آیا از یک سرور مطمئن سرویس می گیرد یا خیر. در صورتیکه سایت امن نباشد، به شما پیغام هشدار می دهد.


در زمینه دانلودها


۳۹- باز کردن فایل های فشرده
www.freshdevices.com/freshdown.html
این برنامه مخصوص مرورگرهای Firefox، IE و Opera می باشد. برنامه Fresh Download، به شما امکان می دهد تا دانلود کردن فایل ها را متوقف کرده و مجدداً از ادامه آن ها شروع به دانلود نمائید.

یک زمان بندی برای دانلود فایل ها تعریف نموده و فایل ها را اسکن می کند تا ویروس نداشته باشند. بعلاوه با قابلیت جدیدی که به آن اضافه شده است، شما می توانید به سرعت فایل های فشرده Zip و Rar را از حالت فشرده خارج نموده و آن را بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید.


۴۰- دانلود کل وب سایت
http://bit.ly/scrap238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox است. ScrapBook برنامه بسیار جالبی است که به شما امکان می دهد تا تمام یک وب سایت را به همراه صفحات و لینک های مربوط به آن، دانلود کنید و همچنین می توانید مواردی که از وب سایت دانلود می کنید را مدیریت نمائید. بعلاوه این قابلیت را دارد که در بین موارد دانلود شده به جستجو بپردازید.


۴۱- دانلود سریع تر و ایمن تر
www.orbitdownloader.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox، IE، Chrome و Opera می باشد. با نصب Orbit Downloader شما می توانید علاوه بر اینکه سرعت دانلود را افزایش دهید، دانلودها را زمان بندی نموده، انتقال فایل هایی را که ناتمام مانده اند را ادامه دهید و همچنین فایل هایی را که بطور کامل دانلود نموده اید را با استفاده از AntiVirus سیستم خود چک کنید.


۴۲- دریافت محتویات وب سایت ها
www.downthemall.net
این برنامه مخصوص مرورگر Firefox می باشد. با نصب DownThemAll شما علاوه بر اینکه می توانید تمامی محتویات وب سایت ها را با لینک های داخل آن دانلود نمائید، همچنین می توانید سرعت دانلود را تا ۴ برابر افزایش داده، انتقال فایل ها را متوقف کرده و مجدداً آن ها را ادامه دهید.


۴۳- مدیریت دانلودها
http://bit.ly/status238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. نصب Download Statusbar یک نوار مرتب در پایین صفحه شما ایجاد می کند و شما را در جریان پروسه دانلود قرار می دهد. همچنین به شما این امکان را می دهد تا آیتم های دانلود شده را باز کرده و یا اجرا نمود و دانلودها را متوقف، کنسل نموده و یا مجدداً ادامه داد. حتی می توانید این نوار را کوچک کرده بطوریکه در مسیر دید قرار نگیرد.


۴۴- تعیین پوشه هایی برای دانلود فایل های مختلف در آن ها
http://bit.ly/save238
این برنامه مخصوص مرورگر Firefox می باشد. اگر شما ترجیح می دهید تا عکس ها را در یک پوشه، برنامه ها را در یک پوشه دیگر و هر نوع فایل را در پوشه مربوط به آن دانلود نمائید، می توانید با نصب Save File To ، این قابلیت را در اختیار داشته باشید. با نصب آن می توانید پوشه ها و زیرپوشه های مورد نظر را ایجاد نمائید و سپس برای ذخیره هر فایل از داخل پنجره باز شده، مسیر مورد نظر را از طریق یک منوی Drop Down انتخاب کنید.


۴۵- بهبود مدیریت دانلود موجود
http://bit.ly/tweak238
این برنامه مخصوص مرورگر Firefox می باشد. با نصب Download Manager Tweak، موتور این برنامه علاوه بر اینکه جایگزین برنامه دانلود قبلی مرورگر می شود، در ظاهر نیز جایگزین آن می شود. با اضافه کردن دکمه هایی، شما می توانید باز کردن فایل ها، پاک کردن و یا حذف کردن آن ها از لیست را به راحتی انجام دهید.


۴۶- سریع تر دانلود کردن فایل های RapidShare
http://bit.ly/rapid238
این Add-on مخصوص مرورگر Chrome می باشد. اگر تاکنون از سایت Rapidshare دانلود کرده باشید، متوجه شده اید که اگر بخواهید به صورت رایگان از آن استفاده کنید، تأخیر زیادی وجود خواهد داشت. اما اگر از این برنامه استفاده کنید، برنامه هر چه سریع تر پروسه دانلود را شروع می کند و از این طریق می توانید راحت تر از این وب سایت دانلود نمائید.


Bookmark

۴۷- مشاهده ویدئوهای YouTube
http://bit.ly/youtab238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox است. YouTab برای کاربران و طرفداران سایت YouTube بسیار مفید می باشد. این برنامه تمامی کلیپ هایی را که شما علامتگذاری کرده اید را در یک صفحه نمایش می دهد تا بتوانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.


۴۸- بازکردن چندین سایت
http://bit.ly/stay238
این برنامه مخصوص مرورگر Firefox می باشد. با نصب برنامه Stay-Open Menu ، منوی History و Bookmarkها باز نگه داشته می شوند و شما می توانید چندین صفحه را با هم باز کنید. همچنین زمانیکه شما نشانگر موس را از روی صفحه خارج می کنید، به صورت اتوماتیک تشخیص می دهد و صفحه مذکور را می بندد.


۴۹- ذخیره تنظیمات مرورگر خود
http://mozillalabs.com/weave
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. با نصب Mozilla Weave شما می توانید کلمات عبور، تنظیمات، Bookmarkها ، tabها و صفحات داخل History را به روی سیستم دیگری انتقال دهید و از آن ها استفاده کنید. تمامی اطلاعات شخصی شما به طور کامل رمزدار می شود.


۵۰- محافظت از tabها
http://bit.ly/fresh238
این برنامه مخصوص مرورگر Chrome می باشد. نصب برنامه FreshStart به شما این امکان را می دهد تا تمامی tabهای باز کرده خود را ذخیره کنید و درنتیجه می توانید مجدداً تمامی آن ها را در مرتبه بعدی باز کنید. همچنین در زمان از کار افتادن و هنگ کردن سیستم نیز قابلیت بازیابی tabها را دارد.


۵۱- پشتیبانی از Bookmarkها
www.xmarks.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox، Chrome، IE و Safari می باشد. نصب Xmarks به شما امکان می دهد تا از داخل سیستم ها و مرورگرهای مختلف، از bookmarkها فایل پشتیبانی گرفته و به هماهنگ سازی آن ها بپردازید. زمانیکه از Firefox استفاده می کنید، بالاترین سایت ها که توسط کاربران Xmark رتبه بندی شده و امتیاز دریافت کرده اند را مشاهده می کنید.


۵۲- ذخیره و به اشتراک گذاشتن وب سایت ها
http://delicious.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox، Chrome و IE می باشد. نصب Delicious به شما امکان می دهد تا صفحات را راحت تر ذخیره نمائید. همچنین با استفاده از مشخصه Send می توانید وب سایت ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.


برنامه های مربوط به کلمات عبور

۵۳- پر کردن فرم ها به صورت اتوماتیک
www.roboform.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox، Chrome و IE می باشد. نصب برنامه RoboForm تمامی کلمات عبور شما حتی رمز کارت های اعتباری شما را به خاطر می سپارد و می تواند آن ها را به صورت اتوماتیک وارد نماید. نسخه مربوط به مرورگر Chrome این برنامه هنوز به صورت نسخه آلفا است و بنابراین ممکن است مشکلاتی را بوجود آورد.


۵۴- ایجاد کلمات عبور ایمن
http://bit.ly/pass238
این Add-on مخصوص مرورگر Chrome است. اگر شما می خواهید کلمه عبور ایمنی انتخاب کنید می توانید از این برنامه استفاده کنید. با کلیک بر روی منوی مخصوص، نوع کاراکتر و طول کلمه عبور را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Generate کلیک کنید.


۵۵- ذخیره ایمن کلمات عبور
http://lastpass.com
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox، Chrome و IE می باشد. برنامه LastPass تمامی کلمات عبور شما را ذخیره می کند و به صورت اتوماتیک در وب سایت های مختلف شما را با یک کلیک وارد سایت می نماید. این برنامه تعدادی قابلیت دیگر نیز در همین ارتباط در اختیار کاربر قرار می دهد.


۵۶- دریافت کلمه عبور مطمئن در مرورگر Opera
http://bit.ly/hash238
این Add-on مخصوص مرورگر Opera می باشد. برنامه Password Hasher در مرورگر Opera، کلمات عبور مطمئنی ایجاد می کند. با وارد کردن نام وب سایت و یک کلمه عبور Master، برنامه یک کلمه عبور مطمئن ایجاد می نماید.


۵۷- به خاطر سپردن جزئیات ورود به سیستم
http://bit.ly/auto238
این Add-on مخصوص مرورگر Chrome است. اگر Autocomplete را در این مرورگر On کنید، مرورگر جزئیات مربوط به تمامی وب سایت ها، حتی آن هایی که این کار در آن ها مجاز نیست را نیز به خاطر می سپارد. اما به دلایل مشخص بهتر است مراقب باشید تا مرورگر، جزئیات حساس مالی را ذخیره نکند.


برنامه های مربوط به جستجو

۵۸- دسترسی سریع به سرویس های مایکروسافت
www.discoverbing.co.uk/toolbar
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox و IE می باشد. نوار ابزار Bing Bar به شما امکان دسترسی سریع به موتور جستجوگر Bing و دیگر مشخصه های مفید را می دهد.


۵۹- مرور سایت ها قبل از باز کردن آن ها
http://bit.ly/search238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox است. با استفاده از برنامه SearchPreview، تصاویر و امتیازبندی های موجود در مورد سایت های مختلف را می توانید در کنار نتایج جستجو در Google و Yahoo مشاهده کنید. این کار روش بسیار خوبی برای دیدن یک سایت می باشد قبل از اینکه بر روی لینک آن کلیک کنید.۶۰- فهمیدن مطالب بیشتری درباره یک تصویر
www.tineye.com/plugin
این Add-on مخصوص مرورگرهای Firefox، Chrome و IE می باشد. اگر یک تصویر در وب سایتی توجه شما را به خود جلب کرد، شما می توانید با استفاده از برنامه TinEye درباره آن به جستجوی بیشتر بپردازید. این برنامه سایت های دیگری نیز که این عکس در آن ها وجود دارد را نیز نشان می دهد و از این طریق می توانید اطلاعات بیشتری را درباره منبع اصلی آن بدست آورید.


۶۱- جستجوی دایره المعارف آنلاین
http://bit.ly/wiki238
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. برنامه WikiLook به کاربر این امکان را می دهد تا برای کلمات و عبارات مختلف در سایت های مرجع آنلاین همچون Wikipedia، Wiktionary و Uncyclopedia به جستجو بپردازید.


۶۲- جستجوی وب سایت های مخصوص
http://cybernetnews.com/cybersearch
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox می باشد. برنامه CyberSearch قابلیت های جستجوی پیشرفته متعددی در Google و Bing را به نوار ابزار مرورگر شما اضافه می کند. سیستم کلیدواژه را فعال می کند و شما می توانید سایت های مخصوصی از جمله Google Maps و IMDB را جستجو کنید.


برنامه های مربوط به چندرسانه ای


۶۳- کنترل پخش موزیک از طریق مرورگر
www.foxytunes.org
این Add-on مخصوص مرورگر Firefox و IE می باشد. برنامه FoxyTunes به کاربر امکان می دهد تا بیشتر پخش کننده های معروف را از طریق مرورگر کنترل کنید. این برنامه همچنان می تواند برای پیدا کردن متن های موسیقی، ویدئوها و بیوگرافی هنرمندان مورد استفاده قرار گیرد.


۶۴- خاموش کردن نور بخشی از صفحه
http://bit.ly/turn238
این Add-on مخصوص مرورگر Chrome می باشد. با استفاده از برنامه Turn Off، می توانید نور بخشی از صفحه را خاموش یا روشن نمود. زمانیکه یک فایل تصویری را اجرا کنید با استفاده از این قابلیت می توانید بخش های دیگر صفحه را خاموش کرده و فقط بخشی از صفحه که ویدئو اجرا می شود را روشن نگه دارید.
۶۵- به اشتراک گذاشتن موسیقی به صورت آنلاین
http://bit.ly/unite238
این Add-on مخصوص مرورگر Opera است. برنامه Unite Media Player، به کاربر امکان می دهد از هر کجایی به اجرای موسیقی پرداخته و همچنین فایل های صوتی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. این برنامه همچنین لیستی از افرادی که فایل ها را به اشتراک گذاشته اند را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *