مجازی سازی و Cloud

ویژگی های جدید پشتیبان گیری در نسخه بتا Nakivo v9.1 Beta

به تازگی نسخه بتا NAKIVO 9.1 رسماً منتشر شد. در نسخه جدید ارائه شده می توان چند ویژگی جدید و کاربردی را مشاهده کرد که بدون شک برای علاقه مندان به لینوکس نیز جذاب خواهد بود. اگر در سازمانی فعالیت می کنید که متکی به استفاده از نوار برای آرشیو کردن و پشتیبان گیری از داده های خود هستید، ویژگی جدید ارائه شده در نسخه بتا ۹٫۱ برایتان جذاب و جالب خواهد بود زیرا این محصول پشتیبانی ذاتی از نوار را در راهکار جدید خود اضافه نموده است. نرم افزار Nakivo می تواند هم بر روی سیستم های عامل ویندوز و یا لینوکس نصب شود. البته شما امکان نصب این نرم افزار روی دستگاه NAS را دارید. بصورت ساده می توان آنرا روی دستگاه های مختلفی از قبیل QNAP, Synology, Western Digital، NETGEAR و یا حتی مدلهای بیشتری راه اندازی کرد. جهت استفاده از این محصول، پیشنهاد میکنم نسخه جدید بتا که اخیرا ارائه شده است را از این لینک دانلود و نصب نمایید. در این مقاله قصد داریم تا مروری اجمالی داشته باشیم به ویژگی های جدید ارائه شده در نسخه بتا این محصول و آنها را با هم بررسی کنیم.

 پشتیبان گیری از سرور لینوکسی بر روی نوارها به کمک نسخه بتا NAKIVO v9.1

پشتیبان گیری بر روی نوار

نسخه بتا NAKIVO 9.1 رسماً منتشر شد! این نسخه به شما امکان پشتیبان گیری بر روی نوار و پشتیبان گیری از سرورهای لینوکسی به شیوه‌ای ایمن و مطمئن را خواهد داد. در نسخه ۹٫۱ گزینه‌های جدید حفاظت از داده‌ها و پشتیبان گیری بر روی نوار ارائه شد، اکنون به راحتی می‌توانید نسخه پشتیبان گرفته شده از داده‌های حیاتی سازمان خود را بر روی نوار به مدت طولانی مدت ذخیره کنید. اگرچه در کسب و کارهای مدرن به طور کلی پشتیبان گیری بر روی دیسک و یا محیط ابری انجام می‌شود، اما پشتیبان گیری بر روی نوار به علت قابلیت اطمینان و کارآیی بالا و همچنین هزینه نگهداری کم هنوز درسازمان های بسیاری استفاده می‌شود. در مقایسه با راهکارهای مبتنی بر دیسک، ذخیره سازی بر روی نوار کمتر مستعد ابتلا به بدافزار، هک و آسیب فیزیکی یا الکترونیکی است، که از امنیت و قابلیت اطمینان بالاتری برخوردار است.

با استفاده از NAKIVO می‌توانید فایل‌های پشتیبان گرفته شده خود را به منظور حفظ، ذخیره و بایگانی بر روی نوار کپی کنید و سپس به راحتی آن‌ها را به خارج از سایت عملیاتی منتقل کنید. این محصول همچنین پشتیبانی از کارتریج‌های نواری معمولی و WORM را تضمین می‌کند و می‌تواند هر دو حالت LTO و درایوهای مستقل را استقرار دهد. بعلاوه، NAKIVO به شما امکان را می‌دهد تا چندین مجموعه نوار را از یک کنسول واحد کنترل کنید و مدیریت حفاظت از داده‌های خود را ساده‌تر کنید.

پشتیبان گیری از سرور لینوکس

آخرین نسخه NAKIVO، قابلیت‌های محافظت از داده‌ها را در سطح کاملاً جدیدی ارائه کرده است. به غیر از پشتیبان گیری از ویندوزهای سروری، اکنون می‌توانید پشتیبان گیری از دستگاه‌های فیزیکی لینوکسی را نیز انجام دهید، که منجر به محافظت کامل از محیط‌های ترکیبی می‌شود. به کمک نسخه بتا می‌توانید از سرور لینوکسی به کمک اسکریپت، پشتیبان گیری مبتنی بر نرم افزار را انجام دهید تا از جامعیت داده‌های برنامه کاربردی اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این NAKIVO برای انجام پشتیبان گیری افزایشی از سرور لینوکس که باعث صرفه جویی در وقت و فضای ذخیره سازی شما می‌شود، از روش ردیابی تغییرات اختصاصی خود استفاده می‌کند. همچنین ویژگی شتاب دهنده شبکه می‌تواند باعث افزایش سرعت تهیه نسخه پشتیبان حتی در شبکه‌های مشغول LAN و WAN شود، در کنار این ویژگی‌ها روش‌های فشرده سازی و نگهداری دوره ای داده‌ها کمک می‌کند تا میزان قابل توجهی از فضای مورد نیاز ذخیره سازی را کاهش دهید.

تأیید فوری

نسخه بتا NAKIVO  ویژگی تأیید نسخه پشتیبان و تأیید فوری بازیابی را به روز رسانی و معرفی کرده است. برای تأیید قابلیت بازیابی فایل‌های پشتیبان گرفته شده، می‌توانید از تأیید صحت Screenshot (تصویر لحظه‌ای) و یا گزینه تأیید بوت استفاده کنید. گزینه تأیید صحت تصویر لحظه‌ای می‌تواند درستی و قابلیت بازیابی یک فایل پشتیبان گرفته شده را پس از اتمام کار تایید کند. برای این کار در ابتدا ماشین مجازی شما به کمک فایل پشتیبان بازیابی شده و از سیستم عامل بوت شده یک تصویر گرفته می‌شود، در ادامه ماشین مجازی بازیابی شده حذف و عکس گرفته شده از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

رویکرد تأیید فایل‌ پشتیبان گرفته شده می‌تواند قابلیت بازیابی ماشین‌مجازی شما را به کمک سرویس‌های ارائه شده توسط فوق ناظرها مانند (VMware Tools یا Hyper-V Integration) که در داخل همان سیستم عامل مهمان در حال اجرا هستند، را بررسی و تایید کند. برای این منظورNAKIVO می‌تواند بعد از اتمام کار، ماشین مجازی را بازیابی کند، سپس سیستم عامل آن را اجرا کند و با گوش دادن به ضربان قلب سیستم عامل، وضعیت آن را بررسی و تایید کند. شما می‌توانید نتایج این بررسی را در رابط کاربری نرم افزار مشاهده کنید و یا از طریق ایمیل نتیجه آن را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *