مجازی سازی و Cloud

مجموعه نرم افزاری NAKIVO Backup & Replication با پشتیبانی زیرساختهای مجازی

باتوجه به گسترش روزافزون مراکز داده و حرکت آنها به سمت زیرساختهای مجازی، نگهداری، سرویس دهی و تهیه پشتیبان از محیط ها و زیرساختهای مبتنی بر مجازی سازی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. فارغ از اینکه زیرساخت مجازی شما مبتنی بر VMware, Hyper-v, AWS یا هر پلتفرم دیگری باشد، استفاده از یک راه حل فنی مناسب و استاندارد که بتواند پشتیبان گیری، بازیابی و مدیریت منابع مستقر بر روی چنین محیط هایی را پشتیبانی و حمایت کند بسیار مهم هست. یک راه حل سریع، قابل اعتماد و همچنین مقرون به صرفه برای حفاظت از داده ها و بازیابی سایت‌ها استفاده از نرم افزار ارائه شده شرکت Nakivo است که بعنوان یکی از پارتنر ها و ارائه دهندگان پیشتاز در بازار فعالیت می کند و انچه در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد، مزیت پشتیبانی و حمایت این محصول از زیرساخت های مجازی مختلف و متعدد است که در ادامه به صورت اجمالی به آنها می پردازیم.

پشتیبان گیری و بازیابی ماشین‌های مجازی

 • حفاظت مبتنی بر سیاست از ماشین مجازی

این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که به جای اینکه ماشین‌های خود را بصورت دستی به کارهای پشتیبان گیری اضافه کنید و مداوم تغییرات خود را بر روی آنها اعمال کنید، می‌توانید سیاست‌هایی را تنظیم کنید که به طور منظم زیرساخت‌های خود را اسکن کرده و با توجه به این سیاست‌ها کارهای پشتیبان گیری شما را تنظیم و پیکر بندی مجدد می‌کند. این سیاست‌ها می‌تواند بر اساس نام ماشین‌، برچسب، اندازه، موقعیت مکانی، وضعیت روشن بودن ماشین، و یا ترکیبی از این پارامترها باشد.

 • پشتیبان گیری برای VMware، Hyper-V، و AWS EC2

NAKIVO Backup & Replication پشتیبان گیری در سطح ایمیج و مبتنی بر نرم افزار را برای محیط های VMware، Hyper-V و AWS EC2 فراهم می کند. این بدان معنی است که NAKIVO Backup & Replication می تواند تمام داده های ماشین مجازی را ذخیره کند، این در حالی است سازگاری برنامه‌ها و پایگاه‌های داده در حال اجرا در ماشین‌های مجازی(مانند مایکروسافت، دایرکتوری Active Directory، SQL SharePoint و …) را تضمین می‌کند.

 • تهیه نسخه پشتیبان خارج از سایت و بر روی Cloud

ماشین مجازی پشتیبان گرفته شده ممکن است آسیب ببیند، به طور تصادفی حذف شود یا می‌تواند در دسترس نباشد، بدون هیچ گونه راهی برای بازگرداندن اطلاعات آن. کپی از فایل‌های پشتیبان گرفته شده به شما اجازه می‌دهد نسخه‌ای از فایل‌های خود را بر روی  یک سایت راه دور یا بر روی یک ابر عمومی ارسال کنید. شما می‌توانید بطور دقیق مشخص کنید که چه اطلاعاتی را در چه زمانی و چگونه پشتیبان گیری کنید.

 • کاهش حجم پشتیبان گیری

NAKIVO Backup & Replication می‌تواند به طور خودکار swap فایل‌ها یا پارتیشن‌ها را از نسخه پشتیبان حذف کند، همچنین می‌تواند داده‌های تکراری در نسخه پشتیبان را از کل مخزن حذف کند و  داده ها را برای به حداقل برساند و فایل پشتیبان گرفته شده را فشرده کند. این ویژگی می‌تواند به طور چشمگیری فضای ذخیره سازی مورد نیاز شما را کاهش دهد.

 • بازیابی فوری

با NAKIVO Backup & Replication، می‌توانید بطور فوری ماشین‌های مجازی، فایل‌ها یا اشیاء درون برنامه، مانند (Microsoft Exchange، Active Directory و SQL) را بازیابی کنید. بازیابی می‌تواند مستقیما از روی فایل پشتیبان گیری فشرده شده انجام می شود. با استفاده از برنامه بازیابی جامع اشیاء ناویکو، شما می‌توانید بلافاصله اشیاء هر برنامه دیگری را با مونت کردن دیسک از یک نسخه پشتیبان به طور مستقیم به ماشین‌های مجازی عملیاتی خود، بازیابی کنید.

 • پشتیبان گیری و بازیابی در بین پلتفرم‌های مختلف

به کمک پشتیبان گیری NAKIVO شما می‌توانید دیسک‌های ماشین مجازی را از زیرساخت‌های  Vmwareبه محیط Hyper-V و بالعکس بازیابی کنید.

مزایای کلیدی

 • نصب در سرورهای NAS و افزایش سرعت پشتیبان گیری از ماشین‌‌های مجازی تا دوبرار حالت معمول.
 • حفاظت از محیط‌های VMware، Hyper-V و AWS EC2 با یک محصول واحد.
 • با استفاده از ویژگی‌ شتاب دهنده شبکه، سریعتر از قبل پشتیبان گیری کنید.
 • کاهش حجم پشتیبان گیری درهنگام تهیه نسخه پشتیبان به کمک تکثیر آگاهانه یکپارچه، فشرده سازی و حذف فایل‌های swap ماشین‌های مجازی.
 • بازیابی سریع ماشین‌های مجازی، فایل‌ها و اشیاء برنامه‌های کاربردی.
 • بازیابی خطا یک سایت کامل به کمک یک کلیک.
 • تنظیم تست خطا فایل‌های پشتیبان گرفته شده به طور منظم.
 • بهبود زمان آماده سازی با RTO و RPO در ۱۰ دقیقه.
 • مقیاس پذیری بالا، بزرگترین مشتریانNAKIVO ، بیشتر از ۷۰۰۰ ماشین‌مجازی و ۲۰۰ سایت را به کمک این محصول پشتیبانی می‌کنند.
 • صرفه جویی در بودجه به کمک استفاده از نرم افزاری با قیمت مقرون به صرفی.

برنامه‌های بازیابی از فاجعه

تکثیر و تکرار ماشین‌های مجازی

NAKIVO Backup & Replication شما را قادر به ایجاد و حفظ نسخه‌هایی از ماشین‌مجازی می‌کند، که همگی نسخه‌هایی یکسان از ماشین‌مجازی منبع است. نسخه‌های ماشین‌مجازی در حالت خاموش باقی می‌مانند تا زمانی که بازیابی آن‌ها آغاز شود.

بازیابی سایت

ویژگی بازیابی سایت شما را قادر می‌سازد تا بار کاری خودتان را بازیابی کنید و همچنین عملیات آزمایشی زمان بندی شده را برای بازیابی سایت‌ها انجام دهید. شما همچنین می‌توانید برنامه خود را در زمان شکست مشخص کنید، همچنین در زمان اورژانس، بازیابی از شکست و مهاجرت دیتا سنتر، انجام دهید. بار کاری سفارشی شده شما می تواند شامل موارد زیر باشد: مراحل خاتمه تکثیر ماشین مجازی، تکرار ماشین‌های مجازی و تغییر مجدد آدرس IP آن با توجه به قوانین مشخص شده، نقشه برداری شبکه، استقرار ماشین مجازی تکثیر یافته شده به عنوان یک ماشین در حال اجرا، اسکریپت‌های سفارشی، اعلان رویداد‌ها از طریق ایمیل، و غیره.

قابلیت اطمینان

 • تایید صحت پیکربندی

NAKIVO می‌تواند تقریبا بلافاصله بعد پشتیبان گیری و از ماشین‌های مجازی، فایل‌های پشیبان گرفته شده و تکثیر یافته شده را بررسی کند. پس از اینکه یک کار پشتیبان گیری به اتمام می‌رسد، NAKIVO Backup & Replication می‌تواند بلافاصله ماشین‌ مجازی را بازیابی، و صبر کند تا سیستم عامل آن بوت شود، تصویری از سیستم عامل بوت شده تهیه می‌کند، ماشین مجازی بازیابی شده را از بین می‌برد و تصویر گرفته شده را از طریق ایمیل ارسال کند. به این ترتیب، برای شما مشخص می‌شود که ماشین‌های مجازی شما از امکان بازیابی از طریق فایل پشتیبان گرفته شده را خواهند داشت.

 • تجزیه و تحلیل خودکار لاگ‌های SQL و Exchange

مایکروسافت SQL و مایکروسافت Exchange همه تغییرات پایگاه داده را در لاگ فایل‌ها ثبت می‌کنند؛ این فایل‌ها در طول زمان رشد می کنند و در نهایت می‌توانند فضای آزاد بر روی یک دیسک را از بین ببرند و سرور را خراب کنند. NAKIVO می‌تواند به طور خودکار لاگ فایل‌های را پس از اینکه پشتیبان گیری و یا تکثیر یک ماشین مجازی با موفق انجام شد، از روی ماشین اصلی پاک کند. این کار باعث می‌شود که حجم فایل‌های log شما رشد زیادی نداشته باشد، در حالی که شما یک کپی از این فایل‌ها در نسخه پشتیبان گرفته شده و یا تکثیر داده شده نگه داری می‌کنید؛ و اگر شما نیاز به این لاگ ها داشته باشید کافی است که ماشین خود را بازگردانی کنید.

 • پشتیبان گیری از سرور به صورت خودکار

به طور پیش فرض، NAKIVO Backup & Replication یک بار در روز، از خود پشتیبان تهیه می‌کند و پشتیبان را در مخازن پشتیبان گیری موجود ذخیره می‌کند. اگر ماشین مجازی که NAKIVO Backup & Replication را اجرا می‌کند در دسترس نباشد، شما می‌توانید یک نرم افزار جدید را در کمتر از یک دقیقه نصب و تنظیمات سرور خود را (از جمله تمام کارها، موجودی، تنظیمات و …) را به کمک این فایل بازگردانی کنید.

 • رمزگذاری بر روی فایل‌ها هم در زمان انتقال و هم در زمان نگداری

با NAKIVO Backup & Replication، می‌توانید اطلاعات خود را در زمان انتقال و در حالت نگهداری رمزگذاری کنید. NAKIVO Backup & Replication از رمزنگاری AES 256 استفاده می‌کند که استاندارد صنعتی برای موسسات نظامی و مالی است.

صرفه جویی در زمان و هزینه

 • استقرار و مقیاس پذیری ساده تر به کمک VMware VS و AWS AMI
 • کاهش استفاده از منابع با توجه به استفاده بهینه از منابع پردازشی
 • ایجاد یک نسخه پشتیبان از ماشین مجازی با کارایی بالا به کمک نصب مستقیم بر روی NETGEAR، QNAP، Synology و wd
 • کاهش پیچیدگی مدیریت به کمک ارائه یک رابط وب ساده و بصری
 • کاهش فضای ذخیره سازی به کمک استفاده از سیستم یکپارچه تکثیر آگاهانه اطلاعات و فشرده سازی هوشمند
 • کاهش سربار شبکه به کمک پشتیبان گیری شبکه آزاد و شتاب دهنده شبکه
 • حفاظت از فایل‌های پشتیبان گرفته شده از طریق کپی کردن آنها به مخزن دیگر در سایت عملیاتی، یا خارج از سایت و یا نگهداری بر روی بستر‌های محیط ابری مانند ابر آمازون و Azure مایکروسفات.
 • تاییده خودکار فایل‌های پشتیبان گرفته شده از طریق ارسال ایمیلی شامل تصویر سیستم عامل بوت شده بعد از بازیابی
 • کاهش زمان بازیابی به کمک بازیابی فوری ماشین‌ها، فایل‌ها و اشیاء برنامه‌های کاربردی
 • بهبود خودکار و یکپارچه سازی بازیابی سایت عملیاتیکارایی

 

پشتیبان گیری و تکثیر سریع ماشین‌های مجازی

NAKIVO Backup & Replication از فن آوری‌های ردیابی تغییرات داده‌ها مانند (VMware CBT / Hyper-V RCT) استفاده می‌کند، تا بلافاصله داده‌های اصلاح شده را شناسایی و تنها تغییرات را به مقصد منتقل کند. علاوه بر این،NAKIVO  می‌تواند حالت‌های انتقال داده‌ها را بصورت (Hot Add یا Direct SAN Access)، برای افزایش سرعت انتقال داده‌ها در هنگام پشتیبان گیری استفاده کند. شما همچنین می‌توانید ویژگی داخلی شتاب دهنده را فعال کنید تا عملکردهای شبکه LAN و شبکه WAN را افزایش دهد. این ویژگی‌ها می‌توانند سرعت پشتیبان گیری از ماشین‌های مجازی را تا دو برار افزایش دهند و همچنین بار شبکه را تا ۵۰٪ کاهش دهند.

 • پشتیبانی از سیستم تکثیر آگاهانه

NAKIVO Backup & Replication دارای نوع خاصی از مخزن پشتیبان است که برای تکثیر آگاهانه بر روی سیستم‌هایی مانند NEC HYDRAstor، EMC Data Domain، HP StoreOnce و Quantum DXi بهینه سازی شده است. این مکانیزم هنگامی که در محیط عملیاتی بر روی یک دستگاه NEC HYDRAstor آزمایش شد؛ مخزن جدید با بهبود عملکرد، عملیات پشتیبان گیری از ماشین مجازی را با سرعت ۵۳X نسبت به مخزن پشتیبان گیری معمولی بهبود ‌بخشید، و سرعت تهیه نسخه پشتیبان را به ۳٫۲ گیگابایت بر ثانیه رساند.

 • کنترل پهنای باند پیشرفته

NAKIVO Backup & Replication برای انجام پشتیان گیری سریع طراحی شده و در نتیجه انتقال داده‌ها در حداکثر سرعت در دسترس است. با این حال، اگر شبکه شما داری بار کاری باشد، می‌توانید سرعت انتقال داده‌ها را با استفاده از ویژگی کنترل پیشرفته پهنای باند محدود کنید. NAKIVO اجازه می‌دهد تا قوانینی را بر روی پهنای باند شبکه اعمال کنید، تا اینکه عملیات پشتیبان گیری تعریف شده از حد پهنای باند تعریف شده، تجاوز نکند.

 • راحتی در استفاده

NAKIVO Backup & Replication یک رابط وب ساده را با چندین ویژگی برای شما ارائه کرده است که به شما کمک می‌کند تا در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید:

 • تقویم داشبورد تمام کارهای پشتیبان گذشته، فعلی و آینده را در یک نمایه تقویم ساده نمایش می‌دهد.
 • برنامه زمان بندی انعطاف پذیر به شما این امکان را می‌دهد تا چندین برنامه را به یک کار اضافه کنید.
 • جستجوی سراسری به شما امکان می‌دهد تا در ماشین‌ها، کارهای پشتیبان گیری، نسخه‌ها، کارها، مخازن و دیگر اشیا موردی را پیدا کنید.
 • چت زنده با پشتیبانی فنی اجازه می‌دهد تا برای دریافت کمک بدون ترک محصول خطا‌های خود را شناسایی و برطرف کنید.
 • BaaS و DRaaS

استفاده همزمان به شما اجازه می‌دهد تا چند مشتری را در یک محصول بصورت اجاره ای مدیریت و پشتیبانی کنید، و مدیریت آنها را در یک کنسول واحد و متمرکز انجام دهید. به این ترتیب، شما می‌توانید پشتیبان گیری از ماشین مجازی را بصورت یک سرویس به مشتریان خود به راحتی و با هزینه مقرون به صرفه تری ارائه کنید. مستاجرین می‌توانند به پورتال خود خود دسترسی پیدا کنند تا کارهای خود را مانند، تهیه نسخه پشتیبان، تکثیر و بازیابی زیرساخت خودشان را از طریق آن انجام دهند.

ادغام و خودکار سازی

 • مایکروسافت اکتیو دایرکتوری: ادغام NAKIVO Backup & Replication با دایرکتوری مایکروسافت موجب اضافه شده گروه‌های کاربری AD به داخل NAKIVO می‌شود.

نقش پشتیبان گیری و تکثیر کاربر

 • Dell EMC Data Domain Boost: ادغام NAKIVO Backup & Replication با Dell EMC Data Domain Boost برای استفاده از تکثیر آگاهانه از فایل‌های پشتیبان گرفته شده از ماشین مجازی استفاده می‌شود. این ویژگی می‌تواند حجم نسخه پشتیبان را تا ۹۴٪ کاهش دهد، در حالیکه عملکرد پشتیبان را تا ۵۰٪ بهبود می‌دهد.
 • HTTP API: این ویژگی سبب یکپارچه سازی NAKIVO Backup & Replication با راه حل‌های مانیتورینگ، اتوماسیون می‌شود. این به شما اجازه می‌دهد تا زمان صرف شده برای مدیریت حفاظت داده‌ها را کاهش داده و هزینه‌های حفاظت از داده را کاهش دهید.

درباره NAKIVO

برنده عنوان “بهترین VMworld 2018” و جایزه طلا برای حفاظت از داده‌ها؛ NAKIVO یک شرکت آمریکایی است که به منظور توسعه پشتیبان گیری نامحدود از ماشین‌های مجازی راه حل اختصاصی خود را ارائه داده است. NAKIVO با ۲۰ سال تجربه متوالی از رشد دو رقمی گذشته است، و توانسته است ۹۷٫۳٪ رضایت مشتری از پشتیبانی خود کسب کرده و بیش از ۱۰،۰۰۰ توسعه دهنده را در سراسر جهان را گرد هم آورد؛ NAKIVO ارائه سطح بی‌سابقه ای از حفاظت از محیط های VMware، Hyper-V و آمازون EC2 را ارائه کرده است.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول، استفاده از یک سیستم اختصاصی ذخیره سازی بر روی دستگاهایی مانند QNAP، Synology، ASUSTOR، WD، و NETGEAR است که موجب ارائه عملکرد تا دو برابر می‌شود. این محصول همچنین پشتیبانی از دستگاه‌های ذخیره سازی مانند Dell / EMC Data Domain و NEC HYDRAstor را پشتیبانی می‌کند. NAKIVO یکی از سریعترین تولیدکنندگان نرم افزار حفاظت از داده‌ها در صنعت است و راهکار حفاظت از داده‌ها را برای شرکت‌های بزرگ مانند کوکاکولا، هوندا و خطوط هوایی چین را فراهم می‌کند و همچنین با بیش از ۳،۰۰۰ شریک در ۱۳۷ کشور در سراسر جهان کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *