مجازی سازی و Cloud

پشتیبان گیری و بازیابی زیر ساخت VMware

اکثر شرکت های متوسط و بزرگ سرورهای حیاتی کسب و کار خود را به محیط VMware vSphere منتقل کرده‌اند تا از مزایای مانند زمان خرابی کوتاه تر، توزیع بهتر منابع، مدیریت آسان و صرفه جویی در هزینه‌ها بهره مند شوند. اگر چه VMware دارای قابلیت اسنپ شات برای پشتیبان گیری از ماشین‌های مجازی است، اما یک راه حل پشتیبان گیری کامل نیست، زیرا تنها عملیات اسنپ شات از ماشین‌ها نمی تواند سازگاری پشتیبان گیری را با نقاط بازیابی برای ماه ها یا سال ها تضمین کند. همچنین پشتیبان گیری از ماشین‌های مجازی در ESXi با استفاده از هر گونه نرم افزار یا سخت افزار شخص ثالثی معمولا برای مدیریت گران تر و سخت تر است.

محصولVembu VMBackup نرم افزار پشتیبان گیری و بازیابی فاجعه است که تهیه نسخه پشتیبان و تکرار را برای میزبان‌های VMware vSphere و سرورهای vCenter با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد.

 • علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان از ماشین‌های مجازی موجود بر روی ESXi،Vembu VM Replication   دسترس پذیر بودن ماشین‌های مهم تجاری را به کمک یک نسخه کپی از ماشین‌های مهم در میزبان دیگرESXi در یک حالت آماده به کار؛ تضمین می کند.
 • در حالت انتقال Hot-Add و حالت انقتال SAN به طور مستقیم سرعت انتقال داده‌ها با استفاده کمتری از منابع فراهم شده است.Vembu VMBackup به طور خودکار عملیات‌های پشتیبان گیری شما از ماشین‌های مجازی را تجزیه و تحلیل و حالت انتقال داده مناسب را با توجه به ماشین‌های مجازی انتخاب می کند.
 • VMBackup به کمک مشخصات نرم افزاری VSS، اسنپ شات های منسجمی از برنامه های MS Exchange، MS SQL Server، MS Active Directory و SharePoint تهیه می‌کنند. همچنین، پس از برنامه های پشتیبان گیری موفق، فایل های log را دسته بندی  می‌کند.

نکات برجسته 

  • پشتیبان گیری بدون نیاز به عامل هوشمند (Agent)
  • تکثیر ماشین های مجازی برای دسترس پذیری بالا
  • استفاده از ابزارهای انتقال Hot-Add و حالت انقتال SAN برای ارسال رایگان داده ها از طریق LAN.
  • CBT با استفاده از VMware VADP امکان انتقال داده های افزایشی را فراهم می آورد.
  • پشتیبانی از نسخه VMware vSphere 6.5 که تکنولوژی والیوم های مجازی و سن مجازی را شناسایی می‌کند
  • بازگردانی سریع ماشین های مجازی
  • نرم افزار پشتیبان گیری از ایمیج ها
  • فایل سیستم VembuHIVE ، یک سیستم فایلی برای ذخیره کارامد تر فایل‌های پشتبان گرفته شده.
  • سیاست‌های نگهداری انطباق پذیر و قابل تنظیم
  • مرورگر یکپارچه Vembu برای نرم افزارهای Microsoft Exchange, SQL, AD و Microsoft SharePoint.

تداوم کسب و کار در طول یک فاجعه نبایستی با مشکل مواجه شود. بنابراین Vembu VMBackup یک راه حل را پیشنهاد می‌کند که باید مدت زمان خرابی را به دقیقه محدود کند و همچنین شما می‌توانید یک نسخه از مرکز داده خود را از جایی که شما در نظر گرفته اید برای اجرای برنامه‌های کاربردی بحرانی، فورا در زمان فاجعه بارگذاری و اجرا کند.

 • رفته شده VMware را بدون بازگرداندن پشتیبان ماشین‌های مجازی به حالت اجرا در بیاورید
 • بازگردانی فوری از طریق پشتبانی در سطح فایل‌
 • ابزارهای بازگردانی فوری از طریق پشتبان بر پایه آیتم برای Microsoft Exchange، AD، SQL و SharePoint که این امکان را به شما می‌دهد که اسناد، پایگاه داده و ایمیل ها را بصورت فوری بازگردانی کنید.
 • با پشتیبان گیری برنامه ریزی شده خودکار VMware vSphere، Vembu VMBackup تقریبا به طور مداوم محافظت از اطلاعات را بدون تاثیر از محیط برای شما فراهم می‌آورد.

تأیید پشتیبان خودکار

عملیات پشتیبان گیری اگر قادر به بازگردانده شدن در طول فاجعه نباشد شدن عملیاتی نمی‌شود. بنابراین، شما باید توانایی تأیید نسخه پشتیبان را برای تمام فایل‌های پشتیبان ماشین‌های مجازی ها به طور خودکار داشته باشید. در این فرآیند،VMBackup به طور خودکار نسخه پشتیبان ماشین‌های مجازی را بارگیری و جزئیات آن را برای مدیران از طریق ایمیل ارسال می شود.

Automated-Backup-Verification

بازیابی سریع ماشین مجازی

شما بلافاصله می توانید ماشین‌های مجازی پشتیبان گیری شده را بر روی سرور VMware ESXi، Hyper-V و KVM راه اندازی کنید. در مورد سرورهای پشتیبان مبتنی بر ویندوز، بازیابی سریع ماشین‌های مجازی می‌تواند با استفاده از Hyper-V انجام شود. برای سرورهای پشتیبان مبتنی بر لینوکس، این عملیات با کمک KVM انجام می شود.

Quick VM Recovery

بازیابی فوری مبتنی بر فایل

فایل‌ها و پوشه‌های شخصی می‌توانند بطور فوری از ماشین‌های مجازی پشتیبان گرفته شده بدون پردازش تمام داده‌های آن، بازیابی شوند.

Instant file level recovery

مرورگر عمومی Vembu

مرورگر عمومی Vembu به شما این اجازه را می‌دهد که فورا مواردی را از مایکروسافت Exchange، SQL، Active Directory و شیرپوینت بازیابی کنید.

Vembu Universal Explorer

بازیابی مبتنی بر دیسک  VMware

بازگردانی مبتنی بر دیسک VMware به شما اجازه می‌دهد تا فقط دیسک های مورد نیاز ماشین مجازی پشتیبان گیری شده را به جای بازیابی کامل نسخه پشتیبان گرفته شده، برگردانید. شما اساسا می توانید هر دیسک خاص را در همان ماشین مجازی یا یک ماشین دیگر بازگردانید.

VMware-Disk-Level-Recovery

برخورد با فاجعه و بازگشت از آن

هنگام برخورد با فاجعه در زیرساخت، ماشین‌های مجازی تکرار شده به طور خودکار در میزبان‌هایDR راه اندازی می‌شوند.Vembu VMBackup حالت موقت ماشین‌های مجازی را برای بازگرداندن از خطا حفظ خواهد کرد تا تغییرات را پس از شروع ماشین‌های مجازی نگه داری کند. همچنین، شما می توانید به طور موقت یا به طور دائمی ماشین مجازی را برای بازیابی از فاجعه بازگردانی کنید.VMBackup به شما اجازه می‌دهد به طور خودکار شبکه میزبان و آدرس آی پی آن را با شبکه میزبان DR به منظور جلوگیری از عملیات دستی در هنگام برخورد با فاجعه پیکربندی نمایید.

شما این امکان را دارید که بعدا ماشین مجازی به خطا خورده را در میزبان اصلی خود از میزبان DR بازیابی کنید. همچنین، شما می توانید بازیابی را به یک میزبان یا محل کاملا جدید و یا همان میزبان قبلی انجام دهید.

Failover & Failback

مهاجرت در بین میزبان‌های متفاوت (V2V)

اکثر مدیران فناوری اطلاعات تمام سرورهای ویندوزی فیزیکی خود را به محیط مجازی انتقال می‌دهند. مهاجرت سرورهای ویندوز نیازمند کارهای دستی زیادی و زمان قطعی مشخصی است که در چنین سناریویی ها مقرون به صرفه نیست.

Vembu اجازه می‌دهد تا شما برنامه‌ای برای مهاجرت P2V و V2V خود داشته باشید تا بتوانید یک دستگاه فیزیکی ویندوز را به VMware یا Hyper-V با حداقل زمان قطعی مهاجرت دهید. همچنین می‌توانید ماشین‌های مجازی را از VMware به Hyper-V و بالعکس مهاجرت دهید.

به کمک Vembu VMBackup، می‌توانید یک نسخه پشتیبان از ماشین‌های مجازی VMware یا Hyper-V تهیه و بلافاصله به هرمیزبانی مانند،Hyper-V یا KVM مهاجرت کند.

از آنجا که پشتیبان گیری از VMware و Hyper-V در فرمت خاصی در سطح بلوک ذخیره می‌شود،VMBackup به شما اجازه می‌دهد فورا هر پشتیبان افزایشی را در هر فرمت از جمله VHD، VHDX، VMDK،Flat-VMDK یا RAW را بازگردانی کنید. با استفاده از این دیسک های مجازی، می توانید ماشین‌های پشتیبان گیری شده را به میزبان ESXi یا Hyper-V یا هر میزبان دیگری منتقل کنید.

Cross Hypervisor Migration (V2V)

مدیریت ذخیره سازی کارآمد

Vembu فرمت VembuHIVE را که یک فایل سیستم کارآمد برای نسخه های پشتیبان گیری بزرگ و برنامه های بازیابی فاجعه با پشتیبانی از فشرده سازی، رمزگذاری و انتشار آگاهانه است را توسعه داده است. از آنجاییکه هر نسخه پشتیبان افزایشی یک اسنپ شات است که بصورت خودکار بهینه شده و با اشاره گر به بلوک در سیستم فایل VembuHIVE لینک دداده شده، هر گونه تغییر و افزایشی بلافاصله به عنوان یک پشتیبان کامل در دسترس است. هیچ پردازش اضافی برای بازگرداندن پشتیبان افزایشی نسبت به یک نسخه پشتیبان کامل انجام  نمی‌شود (نیازی به ادغام نیست).

Efficient Storage Management

مهاجرت بیرونی به کمک سرور DR

مهاجرت بیرونی با استفاده از درایو ذخیره سازی محلی برای مهاجرت اطلاعات پشتیبان از سرور BDR محلی به سرور خارج از سایت به منظور بازیابی فاجعه است. انتقال داده ها با استفاده از یک رسانه ذخیره سازی محلی نیاز به پهنای باند و نیز به زمان لازم برای انتقال داده‌ها را کاهش می دهد.

OffsiteDR Seed Migration

رمز عبور تعریف شده برای رمزگشایی داده پشتیبان توسط کاربر

داده‌های پشتیبان گیری شده را می‌توان از دسترسی غیر مجاز به کمک ارائه یک رمز عبور محافظت کرد که امنیت بیشتر را در کنار رمزگذاری بیتی AES-256 پیش فرض فراهم می‌کند.

Password Protected Backups

مدیریت دیسک مونت شده

پشتیبانی از دیسک های مونت شده یک ویژگی بازیابی منحصر به فرد از مجموعه Vembu BDR برای پشتیبان گیری ماشین مجازی و ویندوز سرور است که عملا داده های پشتیبان گیری را بر روی مدیریت دیسک ماشین محلی نصب مونت می‌کند و کاربران می‌توانند فورا از دیسک های مجازی مجازی فایل‌های مورد نیاز خود را بازیابی کنند.

Disk Management Mount

قابلیت استفاده از پشتیبان گیری بر روی نوار

با قابلیت تهیه پشتیبان گیری Vembu بر روی نوار، شما می‌توانید بهترین استراتژی پشتیبان کامل را به کمک تهیه نسخه ۳ کپی از اطلاعات خود ایجاد کنید که ۲ کپی در رسانه ذخیره سازی مختلف و ۱ نسخه پشتیبان در خارج از محل ذخیره کنید. Vembu به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد یک نسخه از داده‌های پشتیبان را بروی رسانه نوار ذخیره کنند، که می‌تواند برای مقاصد آرشیو دراز مدت و بازیابی فاجعه استفاده شود.

Native Tape Backup Support

رمزگذاری در سطح پشتیبان

با رمزگذاری سطح پشتیبان در Vembu، شما می توانید امنیت داده‌ها را به سطح بعدی با ارائه رمز عبور رمزنگاری جداگانه برای هر یک از کارهای پشتیبان تامین کنید. تمام داده‌های حساس شما با Vembu امن هستند و لازم است در هنگام بازگرداندن و یا تغییر یک کار پشتیبان گیری، رمز عبور تنظیم شده را وارد کنید.

Backup-level encryption

آزمایشگاه‌های مجازی از مخازن ذخیره سازی

شما می‌توانید آزمایشگاه مجازی خود را برای آزمایش ماشین‌های مجازی / فیزیکی بدون تاثیر هرگونه اختلالی در زیر ساخت خود و همچنین بدون استفاده از فضای ذخیره سازی اضافی ایجاد کنید. VMBackup به شما این امکان را می‌دهد که ماشین‌های پشتیبان گیری شده را مستقیما از مخازن ذخیره سازی بدون شروع روند بازگردانی به طور مستقیم راه اندازی کنید. با استفاده از گزینه بوت فوری، شما می‌توانید فورا VM پشتیبان گیری شده را بر روی میزبان Hyper-V یا ESXi راه اندازی کنید.

Building Virtual Labs from Storage Repositories

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *